Żaluzje – jak wybrać?

Bogaty świat osłon wewnętrznych często może nas zagubić. Kiedy już zdecydujemy się, że chcielibyśmy mieć żaluzje może być ciężko wybrać jaki wariant nas najbardziej usatysfakcjonuje. Dzisiaj przychodzimy z pomocą w tej decyzji. Zobacz czym charakteryzują się dane rodzaje żaluzji i która by Ci pasowała najbardziej!

Żaluzje drewniane z systemem tasiemkowym

Czym są żaluzje

Żaluzje są to wewnętrzne systemy osłonowe, składające się z nachodzących na siebie profili. Profile te są mocowane na systemie żyłek, sznurków lub tasiemek które nadają im dobre odległości między sobą i nadają im ruch. Żaluzje można zwinąć całkowicie lub w pozycji rozwiniętej możemy obracać każdy z profili jednocześnie w celu przepuszczenia danej ilości słońca. Kontrola nad profilami odbywa się za pomocą wybranych rozwiązań manualnych lub systemów elektrycznych.

Żaluzje aluminiowe na oknach kuchennych

Czemu akurat żaluzje?

Żaluzje są idealnym rozwiązaniem osłonowym w zakresie funkcjonalności. Nie tylko pozwalają na zasłonięcie lub odsłonięcie okna, ale także na precyzyjne dawkowanie światła słonecznego w pomieszczeniu. Zapewniają również izolację cieplną od świata zewnętrznego. Ponadto chronią przed światłem UV dzięki czemu dbają o wyposażenie naszego mieszkania i chronią je od wyblaknięcia.

Ekskluzywne żaluzje aluminiowe z kryształowym żyrandolem

Rodzaje żaluzji

Żaluzje dzielimy ze względu na materiał z jakiego wykonane są lamelki, czyli aluminium lub drewno/bambus. Dodatkowo żaluzje mogą być montowane w świetle szyby lub w postaci wolnowiszącej, na ścianie lub suficie. Dzięki temu możemy dopasować żaluzje do każdego wystroju i każdej przestrzeni wymagającej przesłonięcia.

Wolnowisząca żaluzja bambusowa

Różnice

Żaluzje aluminiowe są niewątpliwie lżejszym wariantem. Dodatkowo występują w wersjach z okleiną dzięki czemu mogą mieć mnogość kolorów, a także udawać drewno. Żaluzje drewniane są opcją bardziej naturalną i wysmakowaną w wyglądzie. Możliwość wyboru szerokości lameli nawet do 7 cm zapewnia, że żaluzje będą nie tylko funkcjonalne ale też nieodłącznym elementem dekoracji pomieszczenia. Żaluzje bambusowe natomiast zapewniają nam nawet bardziej naturalny drewniany wygląd niż samo drewno. Dzięki swojej unikatowej teksturze jest to idealne wykończenie pokojów w stylu skandynawskim.

Żaluzje na zewnątrz?

Żaluzje fasadowe są zewnętrznym odpowiednikiem żaluzji. Montuje się je w kasecie za oknem na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy z nich to metoda podtynkowa przy której kaseta jest schowana pod elewacją ściany. Drugi z nich to metoda adaptacyjna w którym kaseta jest obudowana i wyeksponowana na oknie bądź elewacji budynku. Poza zwykłymi właściwościami żaluzji dodatkowo zapewnia nam większą izolację termiczną poprzez stworzenie poduszki powietrznej pomiędzy sobą a oknem. Dzieje się tak jednak tylko w przypadku pełnego zasłonięcia okna. Można nimi sterować manualnie, lub za pomocą silników elektrycznych z pilotem, przyciskiem naściennym lub podpinając je pod system smart home.

Żaluzje drewniane jasnobrązowe

Dodatkowa pomoc

Każdy ma swoją wizję na swój lokal. Przez co to Ty wiesz najlepiej co by Ci pasowało w nim. Jeżeli jednak dalej masz problem z wyborem, nie bój się zadzwonić do nas pod numer 888 649 060 lub napisać maila na adres maxrol.olsztyn@gmail.com. Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie, dopowiemy co wchodzi w grę w Twoim przypadku i pokażemy co będzie pasować do Twojej wizji najlepiej.