Maty Aluthermo – dlaczego się opłaca?

Jeżeli chodzi o izolację termiczną standardem jest styropian i wełna szklana. Wymagają one jednak dużej grubości warstwy ocieplającej. Niestety nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Co zrobić więc kiedy sytuacja konstrukcyjna daje nam małą przestrzeń a wymaga izolacji? Dzisiaj zaproponujemy wam i przedstawimy maty Aluthermo. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają one nawet 20 razy lepszą izolację niż wełna szklana. Co jeszcze oferują? O tym poniżej.

Zbliżenie na matę Aluthermo

Jak wyglądają maty Aluthermo?

Mat Aluthermo używamy między innymi do izolacji rolet zewnętrznych, rolet screen i żaluzji fasadowych. Są one skonstruowane z 7 warstw o łącznej grubości 1 centymetra składających się z:

  1. Folii z czystego aluminium o grubości 30 mikronów, zabezpieczonej przed utlenianiem.
  2. Warstwy pęcherzyków suchego i stabilnego powietrza, zamkniętej w samogasnącym polietylenie.
  3. Folii z czystego aluminium zabezpieczonej przed utlenianiem.
  4. Pianki z ognioodpornego i wodoodpornego polietylenu.
  5. Folii z czystego aluminium zabezpieczonej przed utlenianiem.
  6. Warstwy pęcherzyków suchego i stabilnego powietrza, zamkniętej w samogasnącym polietylenie.
  7. Folii z czystego aluminium o grubości 30 mikronów, zabezpieczonej przed utlenianiem

Warstwy te są w całości zgrzewane dzięki czemu budowa maty jest stabilna i jednolita. Przez tą konstrukcję maty Aluthermo mogą być używane obustronnie i nadal zapewniać ten sam poziom izolacji.

Rolety zewnętrzne izolowane matami Aluthermo

Czym cechują się maty Aluthermo?

Budowa mat Aluthermo składa się na to, że może ona pochwalić się kilkoma imponującymi cechami. Jedną z najważniejszych jest to, że maty nie starzeją się i stale zachowują ten sam poziom izolacji. Dzięki temu nie musimy martwić się o wymianę izolacji w przyszłości. Cała mata jest trudnopalna, posiada ona klasyfikację ogniową Bs1d0 co oznacza że nie rozgorewają one podczas pożaru. Ponadto praktycznie nie uwalniają dymu ani nie produkują płonących cząsteczek które mogą rozprzestrzenić ogień. Jest również prosta w montażu, niealergiczna, bezwonna i nietoksyczna.

Zblizenie na roletę zewnętrzną izolowaną matą Aluthermo

Czy warto?

Według nas, warto! Maty Aluthermo sprawdzają się w naszych rozwiązaniach bezproblemowo. Nie powodują mostków cieplnych i rozwiązują problem efektywnej izolacji osłon zewnętrznych. Jeżeli szukasz więcej informacji na temat rozwiązań osłonowych skontaktuj się z nami a nasi profesjonalni doradcy handlowi bezpłatnie zwymiarują Twój otwór bramowy, pokażą wszystkie potrzebne próbniki i dzięki swojemu doświadczeniu doradzą Ci, co najlepiej wpasuje się w Twoje wymagania!