Jak dobrać system sterowania do osłon zewnętrznych?

Kiedy planujemy wykańczanie swojego domu, ważnym elementem jest rozważenie konstrukcji osłon. Jeżeli decydujemy się na osłony zewnętrzne musimy zastanowić się jaki rodzaj sterowania wykorzystamy z nimi. W tym artykule przedstawimy wam systemy sterujące na które możecie się zdecydować podczas swojego remontu. Omówimy różnice między nimi i najważniejsze cechy każdego systemu. Zapraszamy do lektury!

Żaluzje fasadowe na domu w trakcie budowy

Rodzaje systemów sterowania

Rodzaje systemów sterowania osłon możemy podzielić na dwie zasadnicze kategorie. Są to systemy elektryczne i ręczne. Wśród nich możemy znaleźć poszczególne rodzaje sterowania. Dla systemów ręcznych są to zazwyczaj taśmy do podciągania osłony lub systemy korbowe. Oba rozwiązania charakteryzują się faktem, że trzeba użyć fizycznej siły do ich obsługi. Systemy elektryczne natomiast dzielą się na przewodowe i bezprzewodowe. W wersji przewodowej, silnik osłony podpinamy pod przycisk naścienny. W wersji bezprzewodowej natomiast możemy zastosować pilot do sterowania radiowego lub podpiąć go do sterownika smart home żeby sterować osłonami za pomocą dedykowanej aplikacji.

Rolety screen na tarasie

Jakich osłon zewnętrznych to dotyczy?

Wybór systemu sterującego dotyczy wszystkich rodzajów osłon zewnętrznych. Mowa tu jest więc o roletach zewnętrznych, roletach screen i żaluzjach fasadowych. Dodatkowo systemy te możemy stosować dla niektórych osłon wewnętrznych. Pamiętać jednak trzeba, że w przypadku zdecydowania się na rozwiązanie przewodowe konieczne jest puszczenie kabli co może wiązać się koniecznością kucia ścian. Silniki ze sterownikami bezprzewodowymi nie mają tego problemu jednakże są po prostu droższe.

Kaseta rolety zewnętrznej

Podsumowanie

Każdy z nas zna swój dom najlepiej i wie jakie sterowanie będzie mu najbardziej odpowiadać. Jeżeli potrzebujesz porady jak zaimplementować dany system skontaktuj się z nami a nasi profesjonalni doradcy handlowi bezpłatnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, wycenią realizację i dzięki swojemu doświadczeniu doradzą Ci, co najlepiej wpasuje się w Twoje wymagania!